دولت تدبیر و امید به دنبال تعامل عزتمندانه با جهان است

[ad_1]

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت و معدن گفت: دولت عزتمندانه بدنبال جذب منابع و تعامل با دنیا است و در جذب سرمایه خارجی در این ۴سال ۱۷۲ مورد تفاهم نامه و موافقت نامه با اعتباری بالغ بر ۸ونیم میلیارد توافق شده است.

به گزارش «دیارباران»، یداالله صادقی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت و معدن و تجارت در همایش تجلیل از برگزیدگان صنعتی و معدنی استان گیلان که به مناسبت گرامیداشت روز صنعت و معدن در سالن همایش بانک کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: تشکیل چنین جلساتی باعث حل مشکلات و پیشرفت ازطریق تعاملات است.

وی با اشاره به تحریم ها و وضعیت تولید و صنعت در سال۹۲ اذعان داشت: سال ۹۲ واحدهای تولیدی شرایط بسیار سختی داشتند و اعتراضات خود را از طریق اشغال ساختمان های دولتی و یا اعتراضات خیابانی و…نشان می دادند.

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت و معدن گفت: مردم با توجه به فشارها و سختی هایی که طی سالهای قبل متحمل شدند سرانجام پا به میدان انتخاب گذاشتند و با انتخاب دولت تدبیر و امید شرایط بهبود و پیشرفت کشور را فراهم ساختند.

صادقی با بیان اینکه روحانی در سال ۹۲دولت را در شرایط سختی تحویل گرفته است گفت: فشارهای بین المللی، خزانه خالی دولت، توقعات نجومی و بالای قشرخاصی با انضباط بخشی در حوزه مالی، پولی، کنترل هزینه ها و مخارج باعث کاهش هزینه ها و بهبود وضعیت اقتصادی کشور شد.

وی افزود: بیش از ۳۳درصد اقتصاد کشور در بخش صنایع و برعهده وزات صنعت و معدن است و با وجود مشکلات و کمبودها در زمینه تولیدات محصولات اساسی و رشد بخش صنعتی که در سال ۹۲منهای ۱۰درصد بود دولت یازدهم باعث رشد و تبدیل آن به مثبت ۶ونیم درصد شده است.

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت و معدن گفت: با اعتباری بیش از ۷۶میلیارد تومان ۲۵۰هزار فرصت شغلی در بخش صنعت و معدن و بیش از ۳۰۰هزار شغل در بخش تجاری در طول دولت یازدهم بوجود آمده است

صادقی درباره سایر عملکردهای صنعت و معدن بیان کرد: بهبود قانون کسب و کار و تغیر و تصویب برخی قوانین، جذب امکانات و فضای تعامل مناسب با دنیا و استفاده لز مجموعه ظرفیت های داخلی و خارجی در قالب برنامه های مدون، رشد اقتصادی،ایجاد بیش از ۱میلیون شغل و.. از جمله اقدامات دولت یازدهم و جز برنامه های آتی دولت دوازدهم است.

وی درباره ۱میلیون شغل وعده داده شده توسط حسن روحانی در دولت دوازدهم گفت: حدود۵۰درصد از این اشتغالزایی بر عهده وزارت صنعت و معدن تجارت است که برطبق برنامه ریزی های از پیش انجام شده ۴۵۰هزار در بخش های صنفی، تولیدی، بازرگانی و… و ۲۰۰هزارشغل در بخش صنایع و معادن تامین خواهد شد.

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت و معدن تصریح کرد: در ۳ماه اول سال جاری از سهم ۴۵۰هزارشغل حدود  ۱۰۰هزار مجوز بهره برداری صادر شده است و این تعداد از افراد مشغول به کسب و کار هستند.

صادقی خاطرنشان کرد: دولت عزتمندانه بدنبال جذب منابع و تعامل با دنیا است و در جذب سرمایه خارجی در این ۴سال ۱۷۲ مورد تفاهم نامه و موافقت نامه با اعتباری بالغ بر ۸ونیم میلیارد توافق شده است که بیش از ۷/۵دلار از آن تبدیل به برنامه اجرایی شده است که ۵/۵میلیارد دلار بعد ار توافق برجام بوده است.

معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت و معدن درباره بانک ها  گفت: بانک مرکزی و سایر بانک ها ظرفیت مشخصی دارند و نباید تامین سرمایه در گردش، ایجاد کار و بسیاری از انتظارات را بر برعهده بانک ها و یا یک حوزه مشخص باشد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *